Nädal 4

NÄDAL 4 MURASTES

* AT- koolimaja aatrium, SP- spordihoone; KO-kogukonnakeskus;   KL- klassiruum; PS – peegelsaal; SS- söögisaal, LS- lavasaal, MR- meediaruum
Kaanefoto: Taliharjapäeva valguse mäng

ESMASPÄEV, 20. jaanuar
kl 14 PS, MyDance tantsutund (I-II kl, www.mydance.ee)
kl 15 PS, MyDance tantsutund (III-IV kl, www.mydance.ee)
kl 15 KL; Vaikust – eksam! Väikelaevajuhtide kursuse lõpueksam.
kl 15.40-16.25 KO, Fa Stuudio kandlering edasijõudnutele
kl 16-18.30 KL, Lahe Huvikooli eelkool. (www.lahehuvikool.ee)
kl 17.30 KO, Väikekandleansambel LiULi (põhikoosseis)
kl 19.00 KO, Väikekandleansambel LiULi (alustajad)
kl 19.00 AT, Suurupi naiskoor Meretule
kl 20 PS, Aeroobika (treener Kaja Tuisk)

TEISIPÄEV, 21. jaanuarkaalu
kl 14.30 – 18.20 KO, Triinu Laulustuudio (klaver ja soololaul) 
kl 18.30 KL, Inglise keele kursus  (kesktase B 1.2). Lisainfo  juhendajalt tel 56575575 või marethein@gmail.com (Maret Hein).
18.30 PS, UUS! Seltskonnatantsu jätkukursus.
kl 19 KO, Figuurisõbrad  (info plakatil)
kl 19 SP, Võrkpall (oodatud kõik mänguhuvilised)
kl 19.45 PS, Seltskonnatantsude harjutustund

NB! UUS EELINFO! Seltskonnatantsu kursus algajatele toimub 24. märts-12. mai kell 18.30-19.45. Omandatakse klassikaliste seltskonnatantsude põhisammud kaheksas tantsus: aeglane valss, valss, fokstrott, ruutrumba, samba, cha-cha-cha, džaiv ja rock’n roll.
Kursus kestab 8 nädalat. Kursuse tasu on 75.- /inimene

KOLMAPÄEV, 22. jaanuar
kl 13 PS, MyDance tantsutund (I-II kl, www.mydance.ee)
kl 14 PS, MyDance tantsutund (III-IV kl, www.mydance.ee)
kl 14.40-15.25 KO, Fa Stuudio kandlering algajatele
kl 15.30-16.15 KO, Fa Stuudio kandlering algajatele
kl 15 PS, Showtants & cheerleading. Lisainfo bron@prodance.ee, tel 55577821
kl 16.30-17.30 SP, Sulgpallitreening lastele  

kl 17.30 KL, MUDELISMIRING algajatele. Juhendab Andres Madissoo
kl 17.30 KL, MUDELISMIRING edasijõudnutele Juhendab Andres Madissoo
kl 18.30-20 SP, Sulgpalliteening täiskasvanutele
kl 18.30-19.30 PS, Line-tants
kl 19 KL,  Inglise keele kursus (algtase A2) uuesti alustajatele ja algajatele. Lisainfo  juhendajalt tel 56575575 või marethein@gmail.com (Maret Hein).
kl 20- 21 PS, Aeroobika (Kaja Tuisk)
kl 19.30 AT,  UUS TÄNASEST! Ukulele kursus algajatele (juhendab Mai Kaur) ukulele
Nüüd läheb pillimänguks – kunagi ei ole hilja õppida midagi uut, midagi toredat, midagi ilusat!
Kolmapäeval, 22. jaanuaril kell 19.30 on kõik ukulele, kitarri meenutava Hawaii päritolu keelpilli mängima õppimisest huvitatud oodatud esimesele kokkusaamisele Muraste koolimajja/kogukonnakeskusesse. Meie juhendajaks saab muusikapedagoog ja Eesti Ukuleleorkestri liige Mai Kaur. Kel pill olemas, võtab selle juba esimesel korral kaasa; kel ei ole, saab pilli kohapeal laenutada või ühe valikuna leida pilli näiteks siit: http://www.maimusic.ee/
Esimesel kokkusaamisel lepitakse kokku kõik vajalik: edaspidine kokkusaamise aeg, osalustasu jne. Kui veel kõhkled, tule kohale! Üks ülevallaline ukuleleorkester oleks ju täitsa tore?!
Info ja registreerumine muraste@muraste.ee

aeroouus

NELJAPÄEV, 23. jaanuar
kl 14.30-15.15 KO, Fa Stuudio muusikaring I grupp
kl 15.15-16.00 KO, Fa Stuudio muusikaring II grupp
kl 16.15-17 KO, Fa Stuudio flöödiring
kl 15.30-16.15
Beebide ja väikelaste muusikaring
Pangapealse lasteaias (www.loovuslaps.ee)
MURASTE (1)
kl 18.30 AT, Näitering, juhendaja Anne Veesaar  (seekord kolmapäeval)
kl 18.15-19.45 KO, Prantsuse keel, juhendab Ines Järvsoo (jarvsoo@hotmail.com)
kl 19.00 KL, Inglise keele kursus edasijõudnutele (eel-kesktase B 1.1)  Lisainfo  juhendajalt tel 56575575 või marethein@gmail.com (Maret Hein).
kl 19.00 PS, Jooga (seekord kolmapäeval)(juhendab Daire Tammik)

REEDE, 24. jaanuar
kl 13.45-14.40 PS, Showtants & cheerleading. Lisainfo bron@prodance.ee, tel 55577821
kl 15.30-16.30 SP, Sulgpallitreening lastele.

kl 19 AT, UUS! Filmiõhtu. Fred Jüssi. Olemise ilu. event.15187421
Fred Jüssi on loodusfilosoof, kes seistes looduse ja kultuuri ristteel on sügavalt läbi tunnetanud inimeseks olemise põhiküsimused.
Praeguses maailmas räägitakse nii palju edukusest ja töörabamisest. See film on viljakast mittemidagitegemisest. Laiskuse ja jõudeelu kiituseks. Hümn aeglasele elule. Kulgedes mööda looduse salaradu, vaadates tundide kaupa rändavaid pilvi ja vajudes lõkkesuitsu magusasse embusse, jäävad meist kaugele maha linnakära ja majanduskasv. Nagu mõtiskleb loodusfilosoof Fred Jüssi: vahel peab olema laisk ja patune, olles iseendaga. Kategooria: Dokumentaalfilm | Žanr: Tõsielufilm
Režissöör: Jaan Tootsen, Tootja: Taska Film. Pilet 5.-/3.50
Treiler vaatamiseks siin: https://www.youtube.com/watch?time_continue=83&v=096vDXjQuco&feature=emb_logo

LAUPÄEV, 25. jaanuar
kl 11 UUS! Loodusmatkade sari “Laupäev looduses”. (algus Konsumi parklas)VAL_8132-881x585
«Et teaks, mis metsas toimub”. Räägime jahindusest, saame teada, miks on Eesti jahindus eelkõige looduskaitse osa. Inimese surve keskkonnale on suur: elamute planeerimine, intensiivne põllu- ja metsamajandus, uued teed jne. Millised loomad meie metsades elavad ja kuidas hoitakse ulukite arvukus sellistes piirides, et populatsioonid oleksid terved, kuid kahju või oht inimesele ja ulukitele vastastikku oleks minimaalne. Otsime ulukite tegevusjälgi ja räägime teadus- ja teadmistepõhise jahinduse suundadest. Jahindusest majandusliku kasusaamise eesmärk on tänapäeval asendunud
missioonipõhise seltskondliku tegevusega, tegelikult riikliku tellimusega vabatahtlikus korras. Kuidas inimesed suhtuvad jahipidamisse ja mida lastele sellest rääkida.  Arutame ka turismijahi keerulistel
teemadel. Millega ja kuidas jahti peetakse. Kas ka fotojaht on jaht jne?
Retke pikkus umbes 5-6 km ja kuni 4 tundi. Kulgeme külateel, vanadel metsateedel (mudane), tuleb ette ka lõike suisa metsas, kus radu ei ole ja ka kraavide ületusi. Retkele võta kaasa soe tee ja võileib. Pane jalga veekindlad jalatsid ja selga ilmale sobiv riietus. Omaosalus 7 eurot. Retke viivad läbi Muraste looduskooli retkejuhid Tauri Purkas ja Val Rajasaar. Sarja toetab SA Keskkonnainvesteeringute Keskus  pooles mahus. Muraste Looduskooli retkede sarja “Laupäev looduses” täpsustuv ajakava läbi 2020. aasta on leitav http://www.murastelooduskool.ee/tegevused/laupaev-looduses/ ja Muraste Looduskooli Facebookis.

PÜHAPÄEV; 26. jaanuar 
kl 11-14 KO, UUS! Meigikoolitus iseendale (vt posterit)

Meik Murastes 26.01.20

TULEKUL!

UUS! K, 29. jaanuar kell 18 Fa Stuudio talvekontsert (vt posterit)fa
UUS! 2. veebruar kell 11-14 Meigikoolitus iseendale
UUS! R, 7. veebruar kell 19 filmiõhtu: Talve
UUS! L, 8. veebruar kell 19 filmiõhtu: Talve
UUS! R, 21. veebruar kell 19 filmiõhtu: Sipsik
UUS! L, 22. veebruar kell 19 filmiõhtu: Sipsik
UUS! P,23. veebruar Eesti Vabariigi sünnipäeva öömatk (info tulekul)

UUS! Loodusmatkade sari Laupäev looduses.
Meie hea partner, Muraste Looduskool korraldab läbi 2020. aasta kaks korda kuus loodusretki, -õhtuid ja -hommikuid. Plaanis on iga kuu keskmisel ja viimasel laupäeval avada huvitavaid teemasid koos heade retkejuhtide ja põnevate lektoritega. Kavas on muuhulgas jäljeretk, puud ja põõsad talvel, kevade (t)ärkamine, pulmad looduses, lindude ränne, linnulauluhommikud, kevadlilled, tiigi- ja rannikumere elustik, loomade käitumine (mh. seoses liiklusega), pikk rannikumatk (15 km), suvised ööhääled ja -olendid, nahkhiireõhtu jne., aga ka loodusest inspireeritud rahvakombed ja teadmised ning palju muud loodusega seonduvat. Täpsem ajakava on leitav looduskooli kodulehel.

KUIDAS EDASI, Muraste kandi noored?
Tänane vaade koolimaja ümbruses viitab taaskord asjaolule, et meie noortel on palju vaba aega ja vähe tegevust. Lisaks sodimisele oli paviljoni ümbrus risustatud alkoholipudelite ja suitsukonidega. Kahjuks pole 5-6 aastat oodatud noortekeskus tänaseni realiseerunud. Tänane koolimaja võib olla küll suur, kuid ei võimalda noortele oma ‘pesa’ rajamist. Millised võiks olla lahendused noortele positiivse väljundi pakkumiseks meie külas?
Avaldage arvamust FB-Muraste lehe vastava postituse all või saatke e-kiri muraste@muraste.ee
Fotod: Evar Ojasaar

P1 P2 P3 P4

HOIAME KÜLA PUHTANA!

Hea Muraste elanik!
Aitäh, et sorteerid ja aitad pakendid uuele elule viies need Murastes paiknevatesse pakendikonteineritesse. Selleks, et sorteerimine oleks lihtsam, on kirjale lisatud sorteerimisjuhend, kus näha, millised jäätmed sobivad pakendikonteinerisse ja millised mitte. Kindlasti oled märganud, et avalikud pakendikonteinerid on tihti ületäitunud ja oled pidanud oma pakendikotiga koju tagasi minema. Aga kas tead, et lisaks avalikele pakendikonteineritele on võimalik tellida kodust pakendite äravedu? Seda teenust pakub Harku vallas AS Eesti Keskkonnateenused ja see on 10 korda odavam kui segaolmejäätmete äravedu ehk nt 240 l pakendikonteineri tühjendamine maksab 38 senti ning 150 l pakendikoti puhul 24 senti. Kuna pakendid moodustavad enam kui poole tavapärasest olmeprügi mahust, siis tänu eraldi pakendikonteineri kasutamisele saab olmeprügi konteinerit harvem tühjendada ja seeläbi säästa ka raha.
Miks sorteerida? 
Üle 60% prügikasti visatavatest jäätmetest on tegelikult taaskasutatavad. Sorteerimisega säästate loodust, sest jäätmetest saab väärtuslikku toorainet erinevate toodete tootmiseks:

  • Klaas on 100% taaskasutatav ja korduvalt ümbertöödeldav. Ühe klaaspudeli ümbertöötlemisel säästetud energia arvel võiks 10 W elektripirn põleda 40 tundi.
  • Alumiiniumit saab taaskasutada piiramatu arv kordi. Alumiiniumi ümbertöötlemine võtab kuni 95% vähem energiat, kui selle valmistamine esmasest toormest.
  • 1 tonn taaskasutatud paberit aitab säästa 17 puud. Taaskasutatav paber toodab hinnanguliselt 70% vähem õhusaastet kui uus toormaterjal.
  • 1 tonni plastiku ümbertöötlemine säästab kuni 1000 liitrit bensiini. 8,7 kilekoti tootmiseks kuluvast naftast toodetud bensiiniga saaks auto sõita terve kilomeetri.

Lugupidamisega, Lembe Reiman,Keskkonnaspetsialist

LOE LISA SIIT

prygisort_final-page-0


TEADETETAHVEL 

stend

Teadmiseks: Muraste iganädalase e- infokirjaga liitumiseks saada sellekohane teade muraste@muraste.ee
Muraste kogukonnakeskus (Lee tee 9, Muraste) avatud E-N 10 -18, R ja muudel aegadel vastavalt tegevustele
Täpsustused ja info: kogukonnakeskus@muraste.ee; 5253128 (Aule Kikas).