Muraste kinopunkt Lee tee 9

Pilet 6.00/5.00 eur  Auhinnatud noorte komöödia.
Uue põlvkonna Eesti filmitegija Meel Paliale teise täispika mängufilmi tegevus viib meid iseseisvalt elu alustavate 20ndate aastate noorte maailma Tallinnas.
Just Film 2024 publiku lemmikuks valitud “Pikad paberid” on come-of-age lugu iseseisvalt elu alustavatest 20ndate aastate noortest. Dialoogid ja tegelased põhinevad paljuski päriselt toimunud toimel ja toimel. 𝐌𝐞𝐞𝐥 𝐏𝐚𝐥𝐢𝐚𝐥𝐞 vaatleb noori, kes on jõudnud hetke, kus tuleb langetama otsuseid tuleviku kohta olenevalt teadlikud või mitte-teadlikud need on.
Paliale jaoks oli väga tähtis, et üks tegelane selles filmis oleks 𝐓𝐚𝐥𝐥𝐢𝐧𝐧. “Tahtsin jäädvustada neid kohti, kus mina ja minu eakaaslased käivad, Tallinn muutub nii ruttu ja kohad hääbuvad. Ma soovisin, et kümne aasta pärast keegi saaks vaadata ja mõelda, et oh, Tallinn oli kümme aastat tagasi selline ja noored käisid puudutades aega veetmas. .”
Filmis astuvad üles Mihkel Kuusk (“Kalev”), Karl Birnbaum, Edgar Vunš, Maria Helena Seppik, operaatoriks on Markus Mikk (“Kiik, kirves ja Igavese Armastuse Puu”), kunstnikuks on Jasmin Kulagina, stsenarist/režissöör/monteerija on Meel Paliale ning produtsentideks Urmet Piiling, Rain Rannu ja Tõnu Hiielaid.
Meel Paliale murdis end Eesti filmivaataja teadvusesse mängufilmiga “Kiik, kirves ja igavese armastuse puu” mille ta kirjutas koos Urmet Piilinguga. Täielikult erakapitali abil tehtud mikroeelarveline film sai kritiitide pea ühehäälse heakskiidu osaliseks, nomineeriti @Eesti Filmi- ja Eesti filmi- ja teleauhinnad-el kuues raske ning valiti ka publiku lemmikuks.
Filmi tootja ja levitaja on Tallifornia, kelle varasemateks linateosteks on “Mind on kaks”, “Tulnukas 2”, “Vaba raha”, “Ükssarvik”, “Kratt”, “Kiik, kirves ja Igavese Armastuse Puu” ning Tallifornia filmifondi poolt kaasrahastatud filmide hulka kuuluvad „Viimane vahipost” ja kung-fu komöödia „Nähtamatu võitlus
Filmi kaasrahastajateks on Eesti ”. Filmi Instituut, Kultuurkapital ja Tallifornia filmifond
https://www.youtube.com/watch?v=8LVAdMovVMQ