Naabrimehed Andrus Saliste ja Anti Aaremaa mõtisklesid 2009. aasta alguses vajaduse üle luua või mitte luua Muraste külaselts. Küla koosneb viiest osast- põlistaludega Vana- Muraste asub kauplusest üle manatee, lisaks mõisa ümbrus, suvilate rajoon ning kaks uut eramute ala. Otsides küla eri osadest kontakte, kuulates maad siin-seal sai Andrus kokku kümme vaprat, kellega 28. aprillil pead kokku pandi ja 18. mail Muraste külaselts ka ametlikuks tehti.

Alguses käisid koosolekud, käsitööringid ja muud üritused mööda aktivistide kodusid “külakorda”. 2014. aastal valmis Muraste põhikool, kus sai avalikku kasutust võimaldavad kogukonnaruumid ka külaselts. Toimetamist jagub kogukonnakeskuses igale päevale- küpsetatakse, kootakse, mängitakse kitarri ja lõõtsa, tehakse teatrit ja näidatakse kino, mereasjadest saab aimu jnejne. Koos on tehtud talguid, kummardatud prahi ees, istutatud puid- põõsaid, pidutsetud jaanipäeval.

Tänu külaseltsile on Murastes mänguväljak, välijõu- ja rulapark, koolimajas valguspark, kino näitamiseks helitehnika ja pimendavad kardinad ning aatriumis uhke tiibklaver.

Nüüd juba päris pika ajalooga on 2010. aastal alguse saanud veebruarikuus toimuv Muraste öömatk, mis pühendatud vabariigi sünniaastapäevale.

Kõike seda ikka koos vabatahtlikega, kellele siinkohal üks sügav kummardus, sest kui külaseltsi tegevuse algaastail järgnes õhinapõhist rahvast igale vilele, siis Tallinna ja Muraste küla kasvades on kahjuks õhinat jäänud vähemaks. Külaselts ajab aga ikka asja oma küla heaks! Külaseltsi tegevuse eesmärgiks oli ja on Muraste küla seltsielu elavdamine, looduse ja kultuuripärandi säilitamisele ja kandi harmoonilisele arengule kaasa aitamine, sotsiaalse, majandusliku ja kultuurilise infrastruktuuri edendamine ning piirkonna elanike huvide esindamine ja kaitsmine, viimaste aastate kahjuks ebameeldivate sündmuste tõttu on lisandunud elanikkonna kriisideks valmisoleku teadlikkuse tõstmine ja turvavõrgustiku loomine.